Po krótkim wprowadzeniu, uczestnicy mogli korzystać z różnorodnych atrakcji przygotowanych na tę okazję - była gra terenowa, kalambury – uczniowie kontra nauczyciele, loteria fantowa, pokaz talentów uczniów PSP w Mniszku, „dmuchaniec – zjeżdżalnia”, kawiarenka, grill, wata cukrowa. Przygotowano stoiska, przy których można było malować na folii, tworzyć fantazyjne warkocze lub pomalować twarz. Zabawy i gry aranżowane przez kreatywne animatorki nadzwyczajnie przypadły do gustu dzieciom i młodzieży. Pogoda dopisywała, więc zabawa miała iście słoneczny nastrój, podobnie jak wszyscy uczestnicy festynu. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ponadto impreza uwzględniała założenia ogólnopolskich kampanii: „Postaw na rodzinę” oraz „Bezpieczne wakacje”, między innymi dlatego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu oraz z kolegami z Posterunku Policji w Wolanowie prowadzili z uczniami rozmowy na temat szerokorozumianego bezpieczeństwa. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć policyjny sprzęt oraz pokaz psa służbowego i policyjnego przewodnika z Wydziału Patrolowo Interwencyjnego KMP w Radomiu. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się wóz strażacki i atrakcje przygotowane przez zespół OSP w Mniszku.

Piknik był też okazją do uroczystego wręczenia uczniom kart rowerowych, które odebrali z rąk Komendanta Miejskiej Policji w Radomiu oraz Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu.

Zwieńczeniem imprezy była wspólnie odtańczona skoczna Belgijka.

Dyrekcja i społeczność szkolna serdecznie dziękuje Rodzicom za nieocenioną współpracę i aktywność w organizacji Pikniku Rodzinnego dla przyjemności i niezwykłej radości Naszych Dzieci.

Podziękowania składamy: Gminie Wolanów, OSP w Mniszku, Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu, Policji z Posterunku w Wolanowie, Starostwu Powiatu Radomskiego, Szkołom 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ, Niepublicznej Placówce Oświatowo – Wychowawczej FRAJDA za udział i pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Piknik Rodzinny w naszej szkole był niezwykle udany także dzięki Darczyńcom:

• Rada Rodziców
  • Gmina Wolanów