Dnia 29 maja br. w Publicznej Szkole Podstawowej w Mniszku odbyło się spotkanie organizowane przez LGD „Razem dla Radomki” z cyklu szkoleń zatytułowanych „Wędrówki regionalne – spotkania z naszą historią i tradycją”, które poprowadził Pan Cezary Nowek.

Patriotyzm wczoraj i dziś, najmłodsi bohaterowie w historii Polski, radosny patriotyzm w Związku Harcerstwa Polskiego to wiodące tematy spotkania z naszymi uczniami. Nie zabrakło słynnego pozdrowienia Czuwaj! Promowanie wartości takich jak honor, odwaga, lojalność, odpowiedzialność i wprowadzenie ich do codziennego życia uczniów pomaga im rozwijać poczucie obowiązku wobec swojego kraju i społeczności.

Uczniowie naszej szkoły przystąpili też do konkursu patriotyczno-historycznego o bohaterach subregionu radomskiego, w którym nagrodami są drukarki 3D. Liczymy, że w najbliższym czasie nasza placówka będzie dysponować kolejnym nowoczesnym urządzeniem.

Jeszcze raz Panu Cezaremu Nowkowi serdecznie dziękujemy za przybycie i wartościowe spotkanie ze społecznością szkolną.