W czwartek 10 października 2024r. uczniowie klas VIIIA, VIIIB uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich, w ramach projektu "Złota 10, czyli Mazowiecka Szkółka Dziennikarska" z Radiem Radom. Projekt zrealizowany z Samorządem Województwa Mazowieckiego. Prowadzący warsztaty zachęcali młodzież do wyboru zawodu dziennikarza. Uczniowie poznali podstawowe pojęcia związane z dziennikarstwem, takie jak rzetelność, myślenie krytyczne, fake news, hejt oraz narzędzia pracy dziennikarza. Młodzież została zaproszona na finał "Złotej 10, czyli Mazowieckiej Szkółki Dziennikarskiej" do Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia", który odbył się 17 października 2024r. Najbardziej aktywną uczennicą okazała się być Zofia Grduk, która w finale odebrała nagrodę od pomysłodawczyni projektu Joanny Stachurskiej-Ruszkowskiej.